Ofis ya da Çalışma Alanlarını Osmanlı Stilinde Dekore Etmek İsteyenlere Öneriler

Beş yüz yılı aşkın kadim geleneğe sahip olan Osmanlı kültürünü ofis ve çalışma alanlarına yansıtmak, dekore edilecek olan ofis ve çalışma odasının ferah, görkemli ve şık bir görünüme kavuşmasını sağlayacak, bu sayede de soğuk ve düz görünümlü olan ofislerin daha sıcak ve içinde çalışanı motive edici bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Şark Odası Örneği

Ofis ve çalışma odalarını Osmanlı stilinde dekore etmek isteyenler için, Osmanlı izleri taşıyan çalışma odaları, kütüphaneler, vitrinler, kitaplıklar, farklı amaçlarla tasarlanıp kullanılabilecek olan dolaplar, dresuarlar, konsollar, orta ve yan sehpalar, zigonlar, portmantolar, çekmeceler, şark odası, şark köşesi, çalışma ve toplantı masaları, sedir ve divanlar, sandalyeler, koltuklar günümüzde dizayn edilmektedir. Bu mobilyalar, geleneksel Türk ve Osmanlı ahşap el işçiliği oymalı, sedef ve taş kakmalı, varak, çini süslemeli ve pirinç detaylı olarak tasarlanabilmektedir. Ahşabın doğal ve sıcak havasını ofis ve çalışma alanlarına anında yansıtacak olan bu mobilyalar, kullanım kolaylıkları ile de çalışma esnasında işlevsellikleri ile göz doldurmaktadır.

Ahşap oyma el işçiliği ile dizayn edilmiş çekmeceli ya da dolaplı çalışma masaları ve ofis kullanımına uygun ahşap oymalı sandalyeler, ofiste çalışacak olan kişi için oldukça uygunken, ofise gelecek olan misafirlere de yine şark köşesi mobilyaları ve şark divanları tercih edilebilir. Yine ahşap oymalı, varak ya da sedef süslemeli toplantı masaları ve sandalyeleri, ofis dekorasyonunu Osmanlı stilinde yapmak isteyenler için vazgeçilmez derkorasyon öğeleridir. Ofisin çalışma biçimine göre halı ya da kilim de yine Osmanlı stilinde dekore edilecek olan ofis ve çalışma odaları için idealdir. Eğer ki dekore edilecek olan alan halı ya da kilim kullanımına uygun değilse, ofis ya da çalışma odasının yerleri, geleneksel Osmanlı ve Türk motiflerini ile bezeli taşlarla, laminant ya da ahşap parkeler ile döşenebilir. Ofis duvarlarında, Osmanlı geleneksel renklerinden olan turkuaz, bordo, yeşil ve sarı renkler kullanılabileceği gibi, istenirse tüm duvar ya da duvarları bir bölümü Osmanlı motifleri taşıyan duvar kağıtları ile de kaplanabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s